Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Kaip numesti svorio? [Sveikai]

Svorio metimas yra dažnas daugelio žmonių tikslas, tačiau jį pasiekti gali būti sunku. Tam reikia atsidavimo, sunkaus darbo ir įsipareigojimo keisti gyvenimo būdą. Laimei, yra daug strategijų, kurios gali padėti jums pasiekti savo svorio metimo tikslus.

Mitybos planas svoriui mesti

Pirmasis bet kokio svorio metimo plano žingsnis yra sukurti kalorijų deficitą. Tai reiškia, kad turite sudeginti daugiau kalorijų nei suvartojate. Norėdami tai padaryti, turėtumėte valgyti sveiką, daug maistinių medžiagų turintį maistą ir mažinti porcijų dydį. Be to, reguliariai sportuodami turėtumėte padidinti savo fizinį aktyvumą. Tai gali būti vaikščiojimas, bėgimas, važiavimas dviračiu, plaukimas ar bet kokia kita jums patinkanti mankšta.

Svarbu ne tik sukurti kalorijų deficitą, bet ir pakankamai išsimiegoti ir valdyti stresą. Miego trūkumas ir stresas gali turėti įtakos svorio priaugimui, todėl svarbu įsitikinti, kad pakankamai ilsitės ir sveikai valdote stresą.

Galiausiai, svarbu išlikti motyvuotam ir susitelkti į savo tikslus. Tai gali apimti mažų tikslų išsikėlimą ir savęs apdovanojimą, kai juos pasieksite, arba savo pažangos stebėjimą kūno stebėjimo prietaisu ar programėle. Be to, gali būti naudinga susirasti draugų ar šeimos narių norinčių kartu mesti svorį, tai gali padėti išlaikyti motyvaciją metant svorį.

Numesti svorio nėra lengva, tačiau atsidavus ir sunkiai dirbant įmanoma pasiekti savo tikslus. Sukurdami kalorijų deficitą, padidindami fizinio aktyvumo lygį, pakankamai miegodami, valdydami streso lygį ir išlikdami motyvuoti, galite pasiekti savo svorio mažinimo tikslus.