Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Dieta 5 ir 2

Dieta 5 ir 2
Dieta 5 ir 2

Šią dietą drąsiai galima vadinti sukėlusia perversmą. Tai naujas, saugus ir efektyvus būdas lieknėti. Tai netgi labiau mitybos režimas, nei dieta, tad ji pelnytai pripažinta – nesukelia grėsmių sveikatai, nereikia labai daug valios, kad jos laikytumeisi, o geriausia tai, kad ji itin veiksminga. Laikantis 5:2 dietos  reikia apriboti suvartojamų kalorijų kiekį du kartus per savaitę, o likusiomis dienomis galima maitintis kaip visada.

Dietos principas

Netgi ir dietos pavadinimas sufleruoja, kad savaitė dalinama į 5 ir 2 dienas. Penkios dienos skirtos įprastai mitybai, o kitos dvi dienos – iškrovos, tačiau jos negali eiti iš eilės. Vidutiniškai moters paros kalorijų norma yra apie 2000 kalorijų, o per iškrovos dienas ją reikia sumažinti iki 4 kartų, taigi iškrovos dienos kalorijų norma turėtų neviršyti 500 kalorijų. Per iškrovos dieną būtina valgyti baltymais gausius produktus, taip pat gerųjų angliavandenių pilnus produktus, skaidulas – įvairias daržoves. Reikės atsisakyti saldžių sulčių, kavos, arbatos, saldžių ir miltinių patiekalų. Likusios dienos – laisvos, tačiau nepiktnaudžiaukite netinkamais maisto produktais – saldumynais, greituoju maistu, taip pat stenkitės nepersivalgyti.

Patarimai

Patartina rinktis įvairią žuvį, liesą mėsą, daržoves, pilno grūdo duoną. Stenkitės maistą gaminti patys, namuose, kad tiksliai žinotumėte, kas yra sudėtyje, tik tokiu būdu išvengsite nereikalingų riebalų. Aišku, nepamirškite ir judėjimo – stenkitės per dieną nueiti 10000 žingsnių, ar bent kiek pasimankštinti. Iškrovos dienomis daug judėti nereikėtų – organizmas gali būti pasilpęs, tad skirkite daugiau laiko poilsiui. Dietos sudarytojai teigia, kad tinkamai pasirinktas laikas iškrovos dienoms – pusė dietos sėkmės. Net moksliškai įrodyta, kad žmogaus du kartus per savaitę apribojančio savo racioną du kartus per savaitę kraujyje cholesterolio ir cukraus kiekis yra stabilesnis, tad automatiškai sumažėja cukrinio diabeto rizika. Dar gali padėti išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, Alzhaimerio ir Parkinsono ligų.

Pavyzdinis iškrovos dienos meniu

Pusryčiai: Graikiškas jogurtas, obuolys, avižinė košė išvirta liesame piene, obuolys arba greipfrutas ir žalioji arbata be cukraus.

Pietūs: Burokėlių ir įvairių salotų lapų mišrainė, įdarytos daržovės, daržovių sriuba, 2 riekelės pilnagrūdės duonos, mandarinas, 100–150 g virtos vištienos arba kalakutienos krūtinėlės

Vakarienė: 100 g virtų pupelių, pomidorų Omletas su daržovėmis (2 kiaušiniai, 50 g kumpio, pomidorai )

Kam tinka dieta?

Jei iš esmės esate patenkinta savo svoriu, tačiau nenorite priaugti svorio, nes sunkiai atsispiriate gardžioms pagundoms arba jei norite lieknėti palengva ir visam laikui, „5 ir 2“ jums tinkama.