Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Kas atstoja nepakeičiamąjį avokadą?

Avokadas – neabejotinai viena pagrindinių lieknėtojų raciono sudedamųjų dalių. Avokadas nepaprastai maistingas ir skanus vaisius, tačiau pripažinkime, kasdien jį valgant, ima šiek tiek nusibosti. Tačiau tai nedidelė bėda! Yra puikių, ne mažiau maistingų alternatyvų avokadui. Klausiate, kokios jos?

Riešutų sviestas

Skanus ir maistingas riešutų sviestas – puikiai pakeis avokadą, nes nenusileidžia jam naudingomis savybėmis. Puikiai tiks žemės riešutų, migdolų ar anakardžių sviestas. Jis praturtina tavo organizmą geraisiais riebalais ir jį gali valgyti daugybe įvairių būdų – užsitepti ant obuolio skiltelės ar pilno grūdo trapučio. Taip pat puikiai toks sviestas tiks su avižų koše, ar su bananais. Iš tiesų, jis – puikus saldumynas, tinkantis lieknėtojams.

Rikota

Nedidele rikotos sūrio riekele padengtas traputis su keliais gabalėliais figos, trupučiu medaus ir keliomis smulkintomis pistacijomis, yra nepaprastai skanus desertas tinkamas užkandžiui. Rikota puikaus skonio ir taip pat puikiai pakeis avokadą net tik skoniu, bet ir savybėmis.

Humusas

Humusas niekada nenuvils! Kreminė konsistencija ir švelnus skonis puikiai atstoja avokadą. Jis turi šiek tiek švelnaus sūrumo ir puikiai dera su trapučiu, ar skrebučiu. Puikiai humusas tiks ant sumuštinio, ar kaip padažas užkandžiaujant. Puikiai humusas dera su šviežiomis morkytėmis, arba su keptais batatais.

Bananas

Pakeisk avokadą bananu – išdėliok, ar sutrink banano gabalėlius ir valgyk su trapučiais, ar pilno grūdo krekeriais. Bananas taip pat kreminis, saldus ir lengvai virškinamas, todėl labai mėgstamas lieknėtojų. Gali sumuštinukus su bananu pagardinti šiek tiek chia sėklų, kurios suteiks šiek tiek skaidulų ir baltymų.

Sojų pupelės

Trintos sojų pupelės – puiki gvakamolės alternatyva. Šaldytas sojų pupeles užvirk vandenyje, išgliaudyk ir sutrink blenderiu. Gautas tirštas padažas puikiai tiks ant ryžių trapučių ar krekerių ir taps puikiu priešpiečių užkandžiu.

Jei avokado nemėgsti – šios alternatyvos puikiai pasitarnaus tavo mitybai! Šie pasiūlymai suteiks tau įvairių skonių ir galimybę rinktis mėgstamiausius. Skanaus!