Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

5 dalykai, kurių neturėtum daryti prieš miegą

Tikriausiai jau esate girdėję, kad lova skirta tik miegui. Iš tiesų, tame yra tiesos, nes kai lova tampa valgomuoju, ar darbo vieta tai neišeina į naudą. Turbūt jums yra pasitaikę nakčių, kai ilgai vartotės lovoje ir negalite užmigti, galvodami, kas gi nutiko, kad niekaip neišeina to padaryti. Ir dažniausiai net nesusimąstote, kad prieš miegą lovoje ilgai dirbote kompiuteriu, ar ką tik sukirtote riebų mėsainį. Visa tai ir dar daugiau blogų įpročių prieš miegą labai atsiliepia jo kokybei. Taigi, ko nedaryti prieš miegą, kad jam nepakenktume?

Neužkandžiaukite prieš eidamas miegoti

Nors eiti į lovą alkanam nėra pati geriausia mintis – tačiau per daug prisivalgius gultis irgi nederėtų. Dažnai užkandžiavimas prieš einant miegoti nesukelia jokių papildomų nepatogumų ir prasto miego, jei nevalgote ko nors sunkaus ir netinkamo vakarui, tačiau jei pasirinkote ką nors kaloringo – nesistebėkite, kad ilgą laiką vartysitės lovoje atmerktomis akimis. Jei sukirsite mėsainį, dėl didelio riebalų kiekio teks ilgai nemiegoti ir kęsti intensyviai plakančią širdį, tad nevalia pasiduoti net labai dideliam apetitui. Na, o jeigu atrodo, kad nieko neužvalgę neužmigsite, tuomet patartume rinktis maistą turtingą amino rūgštimi triptofanu – būtent jis skatina hormono serotonino gamybą, kuris padės tau lengviau užmigti. Tinkamas maistas galėtų būti – jogurtas su mėlynėmis, kukurūzų spragėsiai su juoduoju šokoladu, bananų ledai (trintas šaldytas bananas), taip pat puikiai tiks bananas su riešutų sviestu. Stenkitės vakare nevalgyti produktų su daug cukraus – sausainių, šokolado. Taip pat venkite gėrimų su kofeinu, nes jie tonizuos  organizmą tada, kai to visai nereikia.

Nenaudokite lovos kaip darbo vietos

Aišku, dažnai atrodo labai gera dirbti patogiausioje vietoje – lovoje. Tačiau tai visiškai nenaudinga jūsų miegui. Kai poilsio vieta sumaišoma su darbine, jūsų smegenys gali apsigauti ir net padėjus darbus į šalį ir atsigulus į lovą, smegenys vis dar gali išlikti aktyvios. Joms atrodys, kad dar turėtumėte dirbti. Tam, kad miegas apimtų vos atsigulus į lovą,  neturėtumėte jos naudoti kaip darbo vietos, virtuvės ar dar ko nors skirto ne poilsiui. Viskas turi būti naudojama pagal paskirtį, tad jei jau atsidūrėte miegamajame ir ruošiatės miegoti, nebeblaškykite savo smegenų mintimis apie neužbaigtus darbus, prezentacijas ir rytoj laukiančią sunkią dieną. Tad nemaišykite poilsio vietos su darbo!

 

Padėkite į šalį išmanųjį ir išjunkite televizorių

Na, jei esi tas žmogus, kuris per kelias minutes užsnūsta prie televizoriaus, šis patarimas ne tau. Tačiau daugumai mūsų šviesa, kurią skleidžia televizoriaus ekranas trukdo smegenims nusiraminti prieš miegą. Trumpai tariant, ši šviesa gali apgauti smegenis ir sukelti jų aktyvumą vietoje nuraminimo. Lygiai ta pati taisyklė galioja ir kompiuteriui, planšetei, telefonui. Net jeigu telefonas nustatytas naktiniu režimu, geriausiai juos laikyti toliau nuo lovos. Taip pat, stenkis miegamąjį laikyti kuo tamsesnį. Taip pat, telefone esanti naujienų gausa ir informacija dirginanti smegenis – neigiamai veikia miegą, tad telefoną prieš einant miegoti padėk į šalį ir pasiruošk miegui tinkamai.

Kokybiškas miegas – vienas svarbiausių sveiko ir laimingo gyvenimo komponentų, tad stenkitės visada juo pasirūpinti, nes juk kuo geriau miegi – tuo geriau jautiesi.