Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Vandens dieta

Vandens dieta
Vandens dieta

Vanduo –  mūsų gyvybės šaltinis. Be jo organizme nevyktų jokie procesai. Juk vos ilgėlesnį laiką neišgėrus vandens, iš karto imame jaustis silpni, apsunkę ir atrodo, kad joks maistas skrandyje nevirškinamas. Iš pažiūros, išgirdus pavadinimą „vandens dieta“ jis atrodo keistai, tačiau iš tiesų, laikantis šios dietos galima gana lengvai atsikratyti papildomų kilogramų labai savęs nekankinat. Vanduo didina sotumo jausmą ir nekaltai apgauna skrandį, kad šis jau yra kiek papilnėjęs. Ir nors mes tikrai nerekomenduojame maistą keisti į vandenį, jo kiekį padidinti tikrai verta.

Dietos ypatybės

Per dieną rekomenduojama išgerti apie 8 puodelius vandens. Jie ne tik prisotins organizmą jam gyvybiškai svarbiu skysčiu, bet ir padės atsisakyti kaloringų ir nereikalingų užkandžių. Aišku, organizmas gauna vandens ir su maistu, tačiau ne su visu ir labai nedideliais kiekiais. Dietologų rekomendavimu, geriausia vandens nekeisti jokiais kitais skysčiais. Patariama negerti kavos, gaiviųjų gėrimų, netgi sulčių. Geriant daug kavos ar arbatos organizmui sunkiau įsisavinti skysčius ir jie dar greičiau šalinami, tad iš jų nieko naudingo negausite. Taip pat geriausia rinktis šaltą vandenį. Mokslininkai nustatė, kad geriant šaltą vandenį, organizmas deda visas pastangas, kad jį sušildytų iki reikalingos temperatūros, tad tokiu būdu pagreitėja medžiagų apykaita. Vandenį geriausia gerti likus valandai iki valgio, tad prieš valgį stenkitės išgerti stiklinę vandens.

Keletas patarimų

Vandenį reikėtų gerti iš šulinio, virintą arba negazuotą. Prieš geriant reikėtų prisotinti vandenį deguonimi (7-9 kartus reikia perpilti jį iš stiklinės į stiklinę). Per dieną vandens norma turėtų būti 2 litrai (kava ir arbata nesiskaičiuoja). Idealiausia būtų arbatos, kavos, sūrių ir aštrių produktų, saldžių, gazuotų gėrimų, alkoholio reikėtų atsisakyti iš viso, nes jie stabdo skysčių pašalinimą iš organizmo. Likus 40 min – 60 min iki valgio, derėtų išgerti stiklinę šilto vandens, o valgymų metu ir po jų vandens gerti nederėtų, nes jis atskies skrandžio sultis ir taip bus apsunkintas virškinimas. Į mitybos racioną patartina įtraukti vaisius, daržoves, liesą varškę, liesą paukštieną, jautieną ir žuvį.

Laikantis šių nurodymų galima atsikratyti apie 6 kg per porą savaičių.