Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Ryžių dieta

Ryžių dieta
Ryžių dieta

Ryžių dieta – labai panaši į grikių dietą ir savo poveikiu ir valgiaraščiu. Tai – mono dieta (pagrindinis produktas yra vienos rūšies). Ryžių dieta padeda ne tik atsikratyti antsvorio ir celiulito, bet ir pasitarnauja valant organizmą. Ryžiai unikalūs savo turimais vitaminais, mineralais ir medžiagomis, kurios šalina organizme susikaupusias druskas, šlakus, cukraus perteklių ir netgi blogąjį cholesterolį. Ypatingai naudingi rudieji ir juodieji ryžiai, nes jų luobelėje pilna mineralinių komponentų. Taigi šie ryžiai puikiai tinka organizmo valymui. Su ryžių dieta galima elgtis įvairiai – galima jos laikytis savaitę, o norint netgi mėnesį, tačiau tokį ilgą laiką valgyti vien ryžius yra gana sunku. Iš tiesų, šiai dietai gali užtekti ir 3 dienų, nes tuomet nereikės kankintis dėl alkio ir streso, nes ryžiai labai greitai suteikia sotumą.

Pavyzdinis 3 dienų dietos valgiaraštis

1 DIENA

Pusryčiai: 100 g virtų ryžių su tarkuota citrinų žievele.

Pietūs: virti ryžiai su žalumynais ir augaliniu aliejumi, 150 g šviežių daržovių salotų ir sultinys iš bet kokių daržovių, išskyrus bulves.

Vakarienė: daržovių sultinys ir ryžiai su virta morka.

 2 DIENA

Pusryčiai: virti ryžiai su žalumynais ir grietine, apelsinas.

Pietūs: ryžiai ir daržovių sriuba.

Vakarienė: ryžiai su daržovėmis, paruoštomis ant garų.

3 DIENA

Pusryčiai: 100 g ryžių, greipfrutas.

Pietūs: ryžiai su troškintais grybais, daržovių sultinys, salotos iš šviežių agurkų su alyvuogių aliejumi.

Vakarienė: ryžiai ir 150 g ant garų paruoštų brokolių. Iš skysčių rinkitės paprastą vandenį ir nesaldintą žaliąją arbatą.

Apie dietą

Ryžių dieta padeda išgydyti stuburo bei sąnarių ligas, hipertenziją, atsikratyti nuovargio, išvalo šlapimo sistemą. Bet ji gali per daug sumažinti kalio kiekį organizme. Kad taip neatsitiktų, reikia valgyti kalio turtingus produktus:  razinas, abrikosus, citrinas, obuolius. Kitaip ryžių dieta galia tapti organizmo priešu – nes ji nesuteikia visų reikalingų medžiagų.