Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Bulvių dieta

Bulvių dieta
Bulvių dieta

Išgirdus frazę „Bulvių dieta“ atrodo, kad kažkas juokauja. Keista patikėti, kad egzistuoja dieta, kurioje pagrindinis produktas – bulvė. Juk bulvė dažniausiai išbraukiama iš visų sveikos mitybos planų ir dar vadinama tikra svorio augintoja. Tačiau iš tikrųjų, bulvė yra lengvai virškinama, turinti daug mikroelementų. Turbūt ne daug kas žino, kad bulvėse gausu vitamino C, fosforo, magnio, kalcio ir amino rūgščių. Vis dar abejojantiems primename, kad šimte gramų bulvių tėra 70 kilokalorijų. Taigi bulvė nėra niekuo bloga – ji tampa tukinančiu produktu tik valgant ją su kokiu nors kitu netinkamu produktu.

Bulvių dietos ypatumai

Laikantis šios dietos, dienos kalorijų norma negali viršyti 1200 kilokalorijų. Taip pat svarbu atsiminti, kad ši dieta – trumpalaikė, nes ji yra sumažinto kaloringumo. Ilgai jos laikantis gali atsirasti sveikatos sutrikimų, nes gaunamas nepakankamas maistinių medžiagų kiekis. Tačiau kaip trumpalaikė – ši dieta gana efektyvi. Visą dienos laikotarpį svarbu gerti daug skysčių, o jokiu būdu negalima gazuoto vandens, limonadų ir alkoholio.

Pavyzdinis dietos meniu

Pusryčiai
Sutarkuoti arba smulkiai supjaustyti 1 obuolį, 1 mandariną ir vieną apelsiną. Viską užpilti 120 g jogurto ir į salotas įmaišyti 3 valgomuosius šaukštus sėlenų ar linų sėmenų.

Pietūs
Dvi orkaitėje keptos bulvės su lupena, 1 pomidoras, 1 paprika ir 120 g tarkuoto sūrio.

Pavakariai
1 obuolys

Vakarienė
2 smulkiai supjaustytos orkaitėje keptos bulvės sumaišytos su raudonuoju svogūnu, petražolių lapeliais ir marinuotu agurku. Salotas užpilti 2 valgomaisiais šaukštais jogurto, 1 arbatiniu šaukšteliu alyvuogių aliejaus. Pagardinti žiupsneliu druskos, skiltele česnako ir pipirais.

Tai šalinanti vandens perteklių iš organizmo dieta. Ji labai tinka žmonėms, kurių organizme padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis, kurie turi daug antsvorio. Ši dieta skatina šlapimo išsiskyrimą, mažina riebalines kraujo rūgštis, taip pat greitina medžiagų apykaitą, šalina jungiamuosiuose audiniuose susikaupusį vandenį. Tad jei esi bulvių mėgėjas – ši dieta kaip tik tau.