Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Lieknėjimas kokteilių ir kitų priemonių pagalba: veiksmingas, ar žalingas?

Lieknėjimo apgavikai
Lieknėjimo apgavikai

Kokiais tik rinkodaros triukais nesinaudoja lieknėjimo preparatų ir kitų įvairių priemonių gamintojai. Tokie eksperimentai gana sėkmingi, nes taikomasi į savimi nusivylusius ir pasitikėjimą savimi praradusius žmones. Juk visuomenėje nemažai žmonių kovojančių su antsvoriu ir pasiruošusių griebtis bet ko, kad tik kūno linijos padailėtų. Tad labai dažnai žmonės taip ir lieka nusivylę, nes lieknėjimo kokteiliai, pleistrai ir liekninantys diržai – tik labai gerai apgalvotas triukas. Juk iš tiesų svorio numesti galima tik taisyklingai maitinantis ir sportuojant. Tad vienintelis būdas neužkibti už šio kabliuko, yra žinoti tiesą, kurią jums ir atskleisime.

Liekninantys šortai ir elastiniai diržai

Turbūt esate girdėję apie liekninančius šortus, diržus ir kitus panašaus pobūdžio „stebuklus“, kurie nieko nedarant, ar tiesiog gulint lovoje jus lieknina. Tokius drabužius, ar diržus gaminančios kompanijos pagamina didžiulius jų kiekius ir juos sėkmingai pardavinėja, tačiau niekur negirdėti apie realius rezultatus. Turbūt vieninteliai žmonės kalbantys apie greitą ir lengvą rezultatą yra tie, kurie filmavosi reklamoje ir jiems už tai buvo sumokėta. Iš tiesų, tokie „liekninantys“ diržai tiesiog sujuosia pilvą, o kadangi jie šildo, ar vibruoja, tiesiog sukelia prakaitavimą. Tad praradus šiek tiek skysčių, įmanoma truputėlį sumažinti pilvo apimtį, tačiau apimtys vėl padidės vos išgėrus stiklinę vandens, ar puodelį arbatos.

Liekninančios arbatos

„Lieknėti padedančios arbatos – kofeino ir diuretiko, t. y., šlapimą varančių medžiagų, mišinys, kuris šalina skysčius iš organizmo. Jei iš kūno pasišalina skysčiai, žmogus tuo metu jaučiasi lieknesnis, tačiau riebalai nepasišalina ir kūnas išlieka toks pat“, – tikina populiarios Lietuvoje laidos „Kvieskite daktarą“ gydytojas A. Unikauskas.  Lieknėjimo arbatos taip pat laisvina vidurius – tokiu būdu iš virškinamojo trakto pašalinamas visas turinys, dėl to laikinai pilvas suplokštėja. Panašiu principu veikia ir įvairios liekninančios piliulės. Tačiau nustojus gerti šias arbatas, ar piliules, svoris grįžta greičiau, nei nukrito. Todėl liekninančios arbatos yra rinkodaros triukas ir didžiulė apgaulė, kuri nesuteikia realaus efekto, o tiesiog šalina skysčius iš organizmo, tad susižavėti jomis – neverta.

Lieknėjimo kokteiliai

Vis dažniau galime išgirsti apie pačius įvairiausius lieknėjimo kokteilius. Vieni – padaromi iš miltelių, kiti – iš vaisių ir daržovių. Kokteiliai iš miltelių, maišomi su vandeniu, pienu ar jogurtu dažniausiai neturi liekninanamojo poveikio ir yra labiau žalingi organizmui, nei suteikiantys naudos. Juose gausu nenatūralių cheminių medžiagų, sukeliančių skysčių pašalinimą, o ne riebalų deginimą, tad visi skysčiai grįžę į organizmą, svorį padarys visiškai analogišku, kaip ir buvęs prieš pradedant gerti kokteilius. Kitokie kokteiliai, kurie nėra žalingi organizmui, yra daržovių ir vaisių, kurie, iš tiesų, ne visada pagelbsti metant svorį, tačiau yra natūralūs ir papildo organizmą naudingomis medžiagomis. Dietologai netgi siūlo išbandyti įvairias sulčiavimo programas, ar iškrovos dienas, kurių metu geriami vien vaisių – daržovių kokteiliai. Tačiau dabar tokie populiarūs glotnučiai ir kitokie kokteiliai nėra visiškas gėris: tarkime, geriant kokteilį su apelsinų sultimis, viename kokteilyje yra kokie 4 apelsinai, kuriuose yra gana nemažai cukraus ir išgėrus tokį kokteilį yra gerokai viršijama reikalinga dienos vitaminų ir cukraus norma, tad nepiktnaudžiaukite vaisių ir daržovių kokteiliais per dažnai. Šia gėrimui, kaip ir daugeliui kitų, labai svarbus saikas.

Liekninantys pleistrai

Dar vienas lieknėjimo apgavikas nesuteikiantis apčiuopiamos naudos – liekninantys pleistrai. Pasiskaičius apie šių priemonių efektyvumą, gamintojai tvirtina besiremiantys senovine kiniška lieknėjimo forma, tikina, kad pleistrai yra natūralūs ir itin efektyvūs. Tačiau apie teigiamą jų poveikį taip ir tekalba tik besistengiantys juos parduoti. Realių pavyzdžių apie akivaizdų svorio kritimą – nėra. Tačiau apie tokių pleistrų poveikį pasidomėjus galima sužinoti nedžiuginančių dalykų. Naudojant lieknėjimo pleistrus, gana dažnai kyla alergija, odos suerzinimas, taip pat dažnas šalutinis poveikis – pykinimas, nuovargis, galvos, skrandžio skausmai ir kiti nepatogumus keliantys simptomai. Kai kurių lieknėjimo pleistrų sudėtyje yra pūslėtojo guveinio ekstrakto, kurį vartojant ilgiau gali sutrikti skydliaukės veikla, o kartais liekninantys pleistrai netgi gali paskatinti vėžinių ląstelių formavimąsi. Tad toks, „liekninantis” pleistras ne skatina kilogramų kritimą, o tik sukelia šalutinius poveikius.

Tad, atsiminkite, kad vieno būdo, kuris padės jums lieknėti nėra – visi mes skirtingi, tačiau viena taisyklė galioja visiems: lieknėti jums nepadės nei diržai ir pleistrai, nei arbatos ir kokteiliai. Po jais visais slepiasi tik gudri reklamos kampanija, tad būkite budrūs, protingi ir atsparūs tokiems melagingiems pažadams. Lieknėti galėsite tik taisyklingai maitindamiesi ir pakankamai judėdami. O jei manote, kad jums vieniems to imtis per sunku – kreipkitės į mus.