Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Liekninančios tabletės: sveikatą žalojanti apgaulė

Liekniejimo tablečių žala,
Lieknėjimo tablečių žala,

Turbūt esate girdėję apie stebuklingas liekninančias tabletes, kurios per neįtikėtinai trumpą laiką pašalina nepageidaujamus kilogramus maitinantis ir judant įprastai. Moterys pasikliaudamos draugių rekomendacijomis ryžtasi išbandyti nepatikimus ir neaiškius lieknėjimo preparatus, kad tik pagaliau būtų lieknos ir dailios. Nenorėdamos sportuoti ir pilnavertiškai maitintis, moterys dažnai save pastūmėja į didžiulę grėsmę. Dažniausiai neaiškios ir farmacininkų nepatvirtintos tabletės yra pilnos nuodingų medžiagų, kurios ne tik nuodija organizmą jas vartojant, bet ir sukelia ilgalaikius šalutinius efektus. Taigi, kuo jos pavojingos?

Šalutiniai poveikiai

Daugumos lieknėjimo tablečių sudėtyje yra medžiagų, kurios sukelia priklausomybę. Kai kurie lieknėjimo preparatai sukelia nemigą, padidėjusį kraujospūdį, sutrikusį širdies ritmą, nerimą. Lieknėjimo tabletės tokios kaip „Alli“ ir „Reduce“, kurios įsikiša į medžiagų apykaitos procesus, gali sukelti odos bėrimus, dujų kaupimąsi ir viduriavimą. „Lipro“ ir „Reduxcut“, „Lishou“ lieknėjimo tabletės gali sukelti galvos skausmus, pykinimą, vėmimą, vidurių užkietėjimą, burnos sausėjimą ir galvos svaigimą. Ypač žalingos organizmui gali būti lietuvių pamėgtos tabletės „Lyda“. Jos grasina širdies permušimais, alpimu ir organizmo išsekinimu. Tokios tabletės kaip „Acai“, „Játékok“, taip pat gali sukelti galvos svaigimą, vėmimą, viduriavimą ir netgi inkstų, ar kepenų nepakankamumą.  Kitos lieknėjimo tabletės pavadinimu „Meizitang“ ir „Super Bomba“ veikia dar kitu principu – jos malšina alkį, todėl žmogus ima nebenorėti nieko valgyti, per dieną suvalgo labai mažą kiekį maisto ir taip svoris ima kristi, tačiau atsiranda silpnumo jausmas, galvos svaigimas ir pastovus troškulys. „Ultracod“ liekninančios tabletės be viduriavimo ir vėmimo, gali sukelti nuovargį, alpimą, laikiną sąmonės netekimą, svaigulį, odos bėrimus ir netgi karščiavimą, opas burnoje, dilgėlinę. „Xefo“ lieknėjimui tabletės dažnai sukelia tokius poveikius kaip pykinimas, nevirškinimas, pilvo skausmas, vėmimas ir viduriavimas. Be šių simptomų dar gali pasireikšti depresija ir netgi anoreksija. Taigi visos šios išvardytos lieknėjimo tabletės sukelia daugybę sveikatai pavojingų poveikių, tad nors ir kilogramai kris lengvai ir be jokių pastangų, atsiras daugybė kitų organizmui kenkiančių reakcijų.

Ar liekninančios tabletės gali padėti?

Iš tiesų, liekninančių tablečių „stebuklas“ slepiasi po efektyvia reklama ir medžiagomis sudėtyje, kurios žalodamos organizmą, padeda mesti kilogramus, tad efektas iš pradžių tikrai gali nustebinti. Nors ir atsiranda varginantys, sunkūs šalutiniai poveikiai, liekninančias tabletes geriančios moterys iš pradžių numoja į juos ranka ir džiūgauja dėl nukritusių kilogramų. Tačiau toks džiaugsmas tęsiasi neilgai – kol tablečių poveikiai nepradeda trikdyti kasdienybės ir bloginti gyvenimo kokybės. Imama suvalgyti vis mažiau maisto, iš jo negaunama pakankamai reikalingų maisto medžiagų, organizmas silpsta, o apie sportą ar judėjimą nėra nei kalbos. Tad vartojant liekninančias tabletes efektas pasiekiamas greitai, tačiau organizmas dar labiau sužalojamas, o nustojus vartoti tabletes, ne tik grįžta kilogramai, bet ir prisideda kitos sveikatos problemos. Taigi, klausiame, ar verta žaloti savo sveikatą tik tam, kad laikinai numestum kelis kilogramus? Atsakymas, turbūt, aiškus, nes tik maitinantis sveikai, pilnavertiškai ir reguliariai sportuojant įmanoma pasiekti ne tik gražesnę figūrą, bet ir gerą savijautą. Kam alinti organizmą kenksmingomis tabletėmis, kai gali tą patį rezultatą pasiekti sveikai ir efektyviai? Suprantama, tai užtruks ilgiau, tačiau ir liks ilgesniam laikui.

Ką daryti?

Jei esi neviltyje dėl savo antsvorio, nepulk pirkti iš po prekystalio turguje ištrauktų tablečių, o geriau pamąstyk logiškai ir pradėk sveikai gyventi – tik taip pasieksi norimus rezultatus be žalos organizmui. Kaip tik savo organizmą sustiprinsi ir imsi jaustis žymiai geriau! Jei nusprendei pasikeisti, šiandien pati geriausia diena tai padaryti. Mes visada tavo paslaugoms.