Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Podagros dieta: kas leidžiama, kas ne?

Podagra yra artrito tipas, kuris pažeidžia sąnarius, dažniausiai pėdų ar rankų. Tai sukelia šlapimo rūgšties kaupimasis organizme, kuris gali sukelti uždegimą ir skausmą. Podagros dieta gali padėti sumažinti podagros simptomus ir išvengti būsimų paūmėjimų.

Pagrindinis podagros dietos tikslas – sumažinti purinų – tam tikruose maisto produktuose esančių junginių, kurie skyla į šlapimo rūgštį – kiekį. Maisto produktai, kuriuose yra daug purinų, yra organų mėsa, raudona mėsa, jūros gėrybės ir kai kurios pupelių bei ankštinių augalų rūšys. Šių maisto produktų ribojimas gali padėti sumažinti šlapimo rūgšties kiekį organizme ir sumažinti podagros paūmėjimo riziką.

Be maisto, kuriame gausu purinų, apribojimo, yra ir kitų mitybos pokyčių, kurie gali padėti valdyti podagros simptomus. Valgydami daugiau vaisių ir daržovių, galite sumažinti uždegimą ir gauti būtinų vitaminų ir mineralų. Padidėjęs skaidulų suvartojimas taip pat gali padėti sumažinti šlapimo rūgšties kiekį, nes skatina reguliarų tuštinimąsi. Gerti daug vandens taip pat svarbu norint pašalinti toksinus iš organizmo.

Taip pat svarbu apriboti alkoholio vartojimą laikantis podagros dietos, nes alkoholis gali padidinti šlapimo rūgšties kiekį organizme. Jei nuspręsite gerti alkoholį, laikykitės saikingo alkoholio kiekio (ne daugiau kaip du gėrimai per dieną vyrams arba vienas gėrimas per dieną moterims).

Galiausiai, laikantis podagros dietos svarbu išlaikyti sveiką svorį, nes antsvoris padidina riziką susirgti podagra. Valgydami subalansuotą mitybą su daugybe vaisių ir daržovių, nesmulkintų grūdų, liesų baltymų ir sveikų riebalų, galite išlaikyti sveiką svorį ir gauti visas organizmui reikalingas maistines medžiagas.

Podagros dietos laikymasis iš pradžių gali atrodyti kaip didžiulė užduotis, tačiau su tam tikru planavimu ir atsidavimu tai galima padaryti! Laikui bėgant atlikus nedidelius pakeitimus, bus lengviau laikytis naujo mitybos plano ilgą laiką, kad galėtumėte valdyti simptomus ir sumažinti būsimų paūmėjimų riziką.