Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Kefyro dieta

Kefyro dieta
Kefyro dieta

Kefyras – vienas naudingiausių pieno produktų, kurį į racioną vertėtų įtraukti bene visiems. Ne veltui yra sugalvota ir šio produkto dieta, padedanti atsikratyti nemažai kilogramų per gana trumpą laiką. Kefyre gausu probiotikų ir gerųjų žarnyno bakterijų, kurios gerina virškinimą ir žarnyną palaiko sveiką. Dar, be gerųjų bakterijų, kefyre pilna fermentų ir kitų gyvųjų organizmų reikalingų darniai organizmo veiklai. Lactobacillus bakterijos esančios šiame pieno produkte palaiko ir stiprina imunitetą, kitos medžiagos padeda išvengti įvairių ligų – virškinimo trakto ir netgi širdies. Tad kokia gi ta kefyro dieta? Kaip šis naudingas produktas padeda metant svorį?

Kefyro dietos valgiaraštis

Ši dieta nėra iš pačių lengviausių. Ji sunki, nes jos laikantis valgoma labai mažai kieto maisto. Kadangi jos metu negaunamos visos reikalingos medžiagos, ilgiau laikytis šios dietos nederėtų. Nepatartina laikytis kefyro dietos ilgiau nei savaitę. Kaip ir daugelis kitų dietų – šios dietos suteikiami rezultatai trumpalaikiai. Jie pasiekiami greitai, bet deja, neišlieka ilgam.

Pirma diena

Per visą dieną reikia išgerti 1,5 litro kefyro ir 5 nedideles virtas bulves

Antra diena

1,5 litro kefyro ir 100 g virtos vištos krūtinėlės

Trečia diena

1,5 litro kefyro ir 100 g bet kokios virtos liesos mėsos

Ketvirta diena

1,5 litro kefyro ir 100 g virtos žuvies

Penkta diena

1,5 litro kefyro ir daržovės, vaisiai (išskyrus bananus, vynuoges)

Šešta diena

Kefyras (neribotai)

Septinta diena

Tik negazuotas mineralinis vanduo (neribotai)

Dietos privalumai

Savaitę laikantis šios dietos ir apsiėjus be nuklydimų, galima numesti apie 5 kg antsvorio. Dar kitas šios dietos privalumas – toksinų šalinimas. Kefyras šalina iš organizmo šlakus, toksinus, suteikia sotumo jausmą ir greitina medžiagų apykaitą, dėl to kilogramai ima tirpti gana greitai. Be to, kefyro dieta padeda pašalinti vandenį ir druskas, dėl kurių ima tinti pirštai, kojos ir veidas. Kefyras subalansuoja kalcio kiekį ir gerai veikia žarnyno mikroflorą, todėl gydo ir vidurių užkietėjimą.

Dietos trūkumai

Kaip ir visų dietų, šios dietos trūkumas yra trumpalaikis jos rezultatas. Grįžus į įprastą mitybą po kefyro dietos kilogramai grįžta, o kartais net su kaupu. Tad geriausia po dietos kefyrą įtraukti į mitybą, kad palaikytumėte sveiką organizmo veiklą ir nepriaugtumėte daug svorio. Nepatartina kefyro dietos laikytis žmonėms turintiems padidėjusį skrandžio rūgštingumą, nes kefyre esanti rūgštis gali suaktyvinti ir taip didelį rūgščių išsiskyrimą.