Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Koks turi būti mitybos planas metant svori?

Į šį klausimą nėra vienareikšmio atsakymo, nes geriausias svorio metimo planas priklauso nuo jūsų individualių tikslų ir pageidavimų. Tačiau keletas bendrų patarimų, kurie gali padėti numesti svorio, yra šie:

  1. Sudarykite planą. Prieš pradėdami bet kokį svorio metimo planą, būtinai susikurkite sau realų tvarkaraštį ir tikslus. Tai padės išlikti kelyje ir išvengti per anksti pasiduoti.
  2. Valgykite sveiką maistą. Svarbu valgyti subalansuotą mitybą, kurioje yra daug vaisių, daržovių ir nesmulkintų grūdų. Valgydami sveiką maistą galėsite numesti svorio ir išlaikyti savo sveikatą.
  3. Reguliariai mankštinkitės. Pratimai ne tik padeda numesti svorio, bet ir gali pagerinti bendrą sveikatą. Pratimai gali padėti sumažinti širdies ligų, insulto ir kitų lėtinių ligų riziką.
  4. Išsikelkite mažus tikslus. Jei stengiatės iš esmės pakeisti savo mitybą ir mankštos įpročius, pabandykite užsibrėžti mažesnius tikslus. Tai padės jums išlikti motyvuotam ir teisingam.
mitybos planas metant svori
Mitybos planas metant svori

Kodėl verta pradėti mesti svorį?

Priežasčių, dėl kurių žmonėms reikia numesti svorio, yra daug, tačiau dažniausiai pasitaikančios priežastys – pagerinti savo sveikatą arba atrodyti geriau. Svorio metimas gali padėti išvengti ligų, tokių kaip nutukimas, širdies ligos, insultas, 2 tipo diabetas ir kai kurios vėžio rūšys, arba sumažinti jų riziką. Tai taip pat gali pagerinti jūsų nuotaiką ir energijos lygį, gali padėti atrodyti ir jaustis labiau pasitikinčiais savimi.

Jei ieškote svorio metimo sprendimo, turėsite išbandyti keletą skirtingų būdų, kaip numesti svorio. Galite pabandyti mankštintis, bet nėra garantijos, kad tai jums padės. Taip pat galite pabandyti laikytis dietos, tačiau tai gali būti gana sunku.

Kokie pagrindiniai būdai metant svori?

Yra daug būdų numesti svorio, ir tai ne visada lengva. Tačiau, šiek tiek atsidavęs ir sunkiai dirbdamas, kiekvienas gali pasiekti savo svorio metimo tikslus. Štai keletas patarimų, kurie padės pradėti:

  1. Susidarykite mitybos planą. Prieš pradėdami bet kokią svorio metimo programą, būtinai sukurkite realų mitybos planą, kuriame būtų numatyti konkretūs tikslai ir terminai. Tai padės išlikti kelyje ir išvengti nusivylimo.
  2. Valgykite sveiką maistą. Kai bandote numesti svorio, svarbu įsitikinti, kad valgote sveiką maistą, kuris padės numesti svorio ir jį išlaikyti. Į savo racioną įtraukite vaisius, daržoves, nesmulkintus grūdus ir neriebius baltymus.
  3. Reguliariai mankštinkitės. mankšta yra vienas geriausių būdų numesti svorio ir jį išlaikyti. Pratimai gali padėti sudeginti kalorijas, sumažinti širdies ligų riziką ir pagerinti nuotaiką. Raskite jums tinkančią rutiną ir jos laikykitės.
  4. Venkite pagundų. Kai bandote numesti svorio, svarbu kiek įmanoma vengti pagundų. Tai reiškia, kad reikia vengti maisto produktų, kuriuose yra daug kalorijų ir cukraus, ir riboti nesveikų užkandžių vartojimą.
  5. Gaukite kitų palaikymą. Jei jums sunku laikytis savo svorio metimo plano, gaukite pagalbos iš savo draugų ir šeimos. Jie galės padėti jums išlikti kelyje ir paremti jūsų pastangas.