Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Ar iš tiesų mityba priklauso nuo figūros tipo?

Moterų figūros tipai
Moterų figūros tipai

Visos moterys – skirtingos, tačiau visas galima suskirstyti pagal figūros tipą. Atrodo gana logiška, kad skirtingų figūros tipų moterys turėtų ir maitintis skirtingai. Nors kalbama, kad yra daugiau figūros tipų, iš tikrųjų pagrindiniai ir dažniausiai pasitaikantys yra keturi tipai, pasižymintys skirtingomis kūno proporcijomis, bet ar tikrai skirtingo figūros tipo moterims reikia maitintis skirtingai?

Figūros tipai

Visų moterų išsvajotas figūros tipas – smėlio laikrodis. Šio figūros tipo moterų turi proporcingiausią figūrą. Ji pasižymi dideliais skirtumais tarp krūtinės ir talijos, klubų apimčių. Todėl šio tipo turėtojos ir priauga svorio, ir lieknėja proporcingai. Kitas figūros tipas – kriaušė. Jis gana plačiai paplitęs ir pasižymi platesne apatine kūno dalimi – platūs klubai ir lieknas liemuo, kitaip kriaušė dar vadinama „moteriškąja“ figūra. Dar vienas figūros tipas – trikampis. Šioje figūroje išraiškingiausia viršutinė kūno dalis, o riebalų sankaupos dažniausiai atsiranda ant nugaros, rankų ir krūtinės. Ketvirtasis figūros tipas – obuolys. Juo pasižyminčios moterys kaupia riebalus ant pilvo, o su amžiumi sankaupos vis didėja. Netgi galima sakyti, kad obuolio figūros tipe liemens ir klubų santykis didesnis nei 0,85. Paskutinis figūros tipas – pieštukas, kai figūra eina visiškai lygia linija – siauri pečiai ir klubai. Dažniausiai sutinkamas figūros tipas – kriaušė, pieštukas ir obuolys.

Kuris figūros tipas kenksmingiausias sveikatai?

Yra tam tikrų patarimų. Kuriais turėtų vadovautis tam tikrą figūros tipą turinčios atstovės. Pavyzdžiui, obuolio tipo moterys turėtų skirti didesnį dėmesį savo riebalų kaupimusi ant pilvo. Padidėjus pilvo apimčiai, ir jai augant, riebalai matosi ne tik išorėje – riebalai apgaubia ir vidaus organus, tai – vadinamieji vidiniai riebalai. Toks riebalų tipas itin žalingas organizmui – sutrikdo jo veiklą. Taip pat padidėja rizika susirgti sunkiomis lėtinėmis ligomis tokiomis kaip 2 – ojo tipo cukrinis diabetas, taip pat įvairios kraujagyslių ir širdies ligos. Kaip suprasti, kad riebalinis sluoksnis ant pilvo per didelis? Tai nustatyti padės kūno masės indeksas. Esant per dideliam KMI, pats metas susirūpinti besikaupiančiais riebalais.

Ar mityba turi priklausyti nuo figūros tipo?

Iš tiesų, mityba nepriklauso nuo figūros tipo, kraujo grupės ar kitų kriterijų. Pasidomėjus, aišku, galėtume rasti pačių įvairiausių teorijų, tačiau yra keli dalykai, į kuriuos atsižvelgti yra žymiai svarbiau. Tai yra turimos lėtinės ligos, amžius, fizinis aktyvumas, ir kūno masės indeksas, riebalų kiekis kūne. Jeigu turite polinkį į lėtines ligas, svarbu pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Jei planuose – mitybos planas ir intensyvus sportas, nepakenks pasikonsultuoti su dietologu ir asmeniniu treneriu. Svarbiausia visų figūros tipų moterims „švari“, sveika ir maistinga mityba, kuri vienintelė padės pasiekti gerų rezultatų. Metusvori.lt unikali mitybos programa būtent tai jums ir siūlo – individualią sveikos mitybos programą, paremtą pagrindiniais pilnavertės mitybos principais. Taip pat sulieknėti padės keli bendri patarimai lieknėjant: per dieną reikia valgyti nedidelėmis porcijomis 4  – 5 kartus per dieną, subalansuoti tinkamus skysčių kiekius. Kiek tau per parą reikia vandens, gali sužinoti čia. Taip pat labai svarbus maisto racionas – teks sumažinti gyvulinių produktų, bet „greitųjų“ angliavandenių kiekius. Dažniau valgyti reikės vaisius, uogas, šviežias daržoves, riešutus. Savaime suprantama, kad tai ne visi niuansai, tačiau pradėjus nuo tokių nedidelių žingsnių, galima savo mitybą sureguliuoti. Taip pat, reikėtų sportuoti, kad rezultatai būtų efektyvesni, tačiau dietologai ne veltui sako, kad „Pilvo presas išryškėja virtuvėje“. Mityba sudaro apie 70% rezultato, tad valgykite sveikai nepaisant ar esate „obuolys“ ar „kriaušė“. Visoms vienodai svarbi sveika ir subalansuota mityba!