Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Kaip nepriaugti svorio metus rūkyti?

Kaip nepriaugti svorio, kai meti rūkyti?
Kaip nepriaugti svorio, kai meti rūkyti?

Turbūt didžiausia baimė, kurią patiria rūkaliai mesdami rūkyti, yra galima svorio priaugimas. Daug kas jau yra savo kailiu patyręs kaip organizmas reaguoja metus rūkyti. Yra žmonių priaugusių net dvi dešimtis kilogramų, todėl gana natūralu, kad metant rūkyti imama to baimintis. Tad kaip maitintis, kad svoris neužaugtų?

Kodėl metus rūkyti auga svoris?

Pirma priežastis, kodėl metus rūkyti svorio augimas tampa toks spartus, yra ta, kad nikotino abstinencijos poveikis primena alkio jausmą. Todėl tas jausmas automatiškai didina suvalgomo maisto kiekį. Iš tiesų – tai savęs apgaudinėjimas, nes nikotino abstinencija nereiškia, kad jūs turite padidėjusį apetitą ir būtinai turite valgyti. Kita priežastis yra įsitikinimas, kad rūkymas mažina apetitą ir greitina medžiagų apykaitą. Taip, iš tiesų nikotinas turi tokį poveikį, tačiau jis labai silpnas. Tuo labiau, nikotinas tai daro užkišdamas kraujagysles ir priversdamas širdį dirbti intensyviau. Ši papildoma našta širdžiai sudegina 100 kalorijų, tačiau to tikrai nepakanka, kad svoris neaugtų. Jei tai būtų taip veiksminga, tuomet nebūtų nei vieno stambaus rūkaliaus, o jų, deja, nemažai. Dar viena priežastis, kodėl rūkaliams auga svoris – galvojimas, kad rūkant atsipalaiduojama ir nusiraminama. Taigi metus rūkyti, gyvenime kaip ir nebelieka relaksacijos laiko ir atsipalaidavimo ritualo, taigi jaučiamas tam tikras praradimo jausmas. Todėl ne tik pradedama „relaksuoti“ daugiau valgant, bet ir atsiranda baimė, dirglumas, nervingumas.

Ką daryti, kad nepriaugtum papildomų kilogramų?

Tiesą sakant, nepriaugti svorio metus rūkyti tikrai nebus lengva. O jeigu dar jūsų organizmas linkęs kaupti riebalus – tuomet tai jums bus tikras iššūkis. Tačiau pasitelkus visus valios išteklius, tai įmanoma. Pirmiausia teks suprasti, kad ne visada kai atrodo, kad norite valgyti, taip ir yra, taigi prieš pradedant užkandžiauti gerai pagalvokite, ar jums tikrai jo reikia. Padėti lengviau kontroliuoti savo svorį gali įsitikinimas, kad be cigarečių imsite jaustis žvalesni, energingesni, tad tiesiog teks rasti, kur tą energiją išlieti. Taip pat svarbu suvokti, kad metę rūkyti jūs nepraradote nieko, o tik įgijote. Jūs įveikėte priklausomybę ir be jos ne tik labiau tausosite sveikatą, bet ir sutaupysite pinigų.

Ką valgyti metus rūkyti?

Padėti svorį kontroliuoti gali padėti ir tinkami maisto produktai. Geriausia metus rūkyti papildyti savo racioną produktais turinčiais nikotino rūgšties, nes ji padės lengviau įveikti priklausomybę nuo nikotino ir padės normalizuoti medžiagų apykaitą. Jūsų racione turėtų dominuoti vitamino B3 šaltiniai – grikiai, rupių miltų duona, mėsa, ankštinės daržovės, žuvis, vaisiai ir daržovės, pieno produktai. Metus rūkyti reikia laikytis vieno principo – nekęsti didžiulio alkio ir niekada neperalkti. Tokia mityba turi būti neapsunkinanti, bet ir nekelianti didžiulio alkio, kuris nikotino abstinenciją padarys dar sunkiau pakeliama. Todėl tinkamiausia bus griežčiau susiderinti reikalingų kalorijų ir maisto medžiagų kiekį. Tokiu būdu neviršysite reikalingų kalorijų skaičiaus ir neimsite storėti. O kai visada jausitės sočiai – nekils pagunda ir grįžti prie rūkymo.