Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Kaip atsikratyti antsvorio po gimdymo?

 

Kaip atsikratyti svorio po gimdymo
Kaip atsikratyti svorio po gimdymo

Visiškai normalu, kad laukiantis priaugai svorio. Juk tavo kūnas atliko tokį didelį darbą! Jis į pasaulį atvedė naują gyvybę ir  jam reikėjo prikaupti atsargų ne vienam, o dviems žmonėms. Todėl suprask, kad priaugti kilogramų laukiantis nėra nieko gėdingo. Tačiau po gimdymo atgauti formą juk norisi ir dažnai auginant mažą vaikelį tai gana nelengva užduotis. Bet naudojantis keliais patarimais kontroliuoti savo svorį bus šiek tiek lengviau, tad dalijamės idėjomis, kaip sau padėti atsikratyti svorio likusio po nėštumo.

Pajudėk

Nors pirmaisiais mėnesiais po gimdymo sportuoti išvis nerekomenduojama, visgi pajudėti reikėtų. Gydytojai pataria pradėti nuo lengvo pasivaikščiojimo po parką ar po kiemą, kiekvieną dieną po truputėlį didinant nueinamus atstumus. Tačiau jokiu būdų nepersistenk ir neviršyk savo galimybių ribų. Pasirodo, netgi pastumdžius vaiko vežimėlį kelis šimtus metrų, sudega nemažai kalorijų. Taigi pradėjus judėti po truputėlį, nespaudžiant savęs, galima pasiekti svorio kritimą ir geresnę, lengvesnę savijautą.

Žiūrėk, ką valgai

Naudingiausia būtų pasakyti „ne“ tuščių kalorijų maistui, nes jis nepadės atsikratyti svorio ir nepagerins savijautos, o tik pridės dar kelis papildomus kilogramus. Svarbu papildyti savo racioną maistingais produktais turinčiais lieso proteino, pilno grūdo patiekalais, šviežiomis daržovėmis ir vaisiais bei pieno produktais tokiais kaip varškė, rūgpienis, liesas pienas. Tačiau svarbu atsiminti, kad nevalia kankinti savęs  jokiomis dietomis ir griežtais reikalavimais. Po gimdymo moters kūnas turi atsigauti, tad negalima jam trukdyti laikantis kokių nors dietų, tuo labiau, atsimink, kad maitinant kūdikį prie įprasto kalorijų skaičiaus turi prisidėti 500 kalorijų, tad vidutiniškai moters dienos kalorijų skaičius būna net apie 2700 kcal. Svarbiausia subalansuoti mitybą ir maitintis kokybišku maistu mažomis porcijomis. Tokiu būdu ir jausiesi geriau, ir svoris, nors po truputį, ims normalizuotis.

Gerai išsimiegok

Nors šis patarimas skamba gana juokingai, kai augini kūdikį, bet miegas – neatsiejamas sveikatos ir netgi lieknėjimo atributas. Išsireguliavęs miego ritmas dažnai atnešą nemažai žalos moters organizmui, o kadangi miego auginant vaiką suderinti yra neįmanoma, privalu skirti bet kurią laisvą minutę poilsiui. Vos tik atsiranda galimybė numigti – neabejodama ja pasinaudok, taip bent truputį pagerinsi medžiagų apykaitą. Jei pastoviai papildysi savo energijos išteklius miegu, apsaugosi save nuo alkio priepuolių, kuriems užplūdus prisikimši tuščių angliavandenių. Tad, patartina miegą nustatyti vienu iš savo prioritetų, nes juk nėra nieko blogiau už piktą ir neišsimiegojusią mamą.

Kadangi po gimdymo visi drastiški ir staigūs gyvenimo būdo pokyčiai neišeina į naudą nei mamai, nei vaikui, derėtų nepersistengti norint atsikratyti papildomų kilogramų. Juk sveikata ir gera savijauta yra svarbiausia, o ją pasieksi tik subalansavusi mitybą, saikingai judėdama ir pakankamai pailsėjusi. Tad, nespausk savęs ir lieknėk protingai.