Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Jogurto dieta

Jogurto dieta
Jogurto dieta

Mėgsti pieno produktus? Tuomet jogurto dieta sukurta kaip tik tau. Ją spėjo pamėgti ne tik paprastos viso pasaulio moterys, bet ir Holiduvo žvaigždės, dainininkės. Ši dieta yra sukurta būtent svorio metimui. Laikytis jos reikia 10 dienų, o po jų nukrenta nuo 3 iki 6 kg svorio. Šią dietą galima kartoti po 2 savaičių, o tuomet jos galima laikytis ne anksčiau nei po 2 mėnesių. Ir nors dietos pavadinimas – jogurto dieta, iš tiesų jos racionas papildytas ir daugiau produktų.

Dietos ypatumai

Jogurtas – naudingas  sveikatai maisto produktas, tačiau valgyti vien tik jo nereikia. Yra nemažai jogurto pakaitalų – kefyras, rūgpienis, pasukos. Visi šie produktai yra pagaminti bifidobakterijų dėka, kurios ir padaro šiuos produktus naudingais. Todėl nemėgstant jogurto, galima nesunkiai jam rasti alternatyvą su tokiomis pat savybėmis. Savaime suprantama, kad jogurtas turi atitikti tam tikrus kriterijus: jis turi būti be jokių aromatinių medžiagų, konservantų, dažiklių, krakmolo, skonio priedų. O riebumas negali būti didesnis nei 2,5 proc. Kasdien rekomenduojama jogurto suvalgyti 500g per dieną. Jei produktas geriamas, jo riebumas turėtų būti 1,5 proc. Kasdien išgerkite jo iki 1 litro. Visą dienos normą suvartokite per 3-4 kartus po valgio. Porcijos turėtų būti vienodos.

Maisto racionas

Neišsigąskite, jums neteks būti „gyvam(-ai)“ vien jogurtu. Kasdien privalu valgyti mėsos (tinkamiausias laikas – pietūs). Mėsa gali būti veršiena, kalakutiena, ar liesa vištiena, jautiena, triušiena. Galite mėsą keisti neriebia žuvimi – jūros lydeka, menke, šamu. Galite mėgautis ir jūros gėrybėmis – kalmarais, krevetėmis, austrėmis. Klausiate, ką valgyti prie mėsos ar žuvies? Idealiausias variantas būtų daržovės. Juk jos yra tinkamiausios norint sulieknėti – jos užpildo organizmą skaidulomis, tad kasdien rekomenduojama suvalgyti 150 g daržovių su pasirinkta mėsa ar žuvimi. Deja, ne visos daržovės tinkamos – teks atsisakyti bulvių, burokėlių ir apriboti morkas. Žalumynams šioje dietoje jokių apribojimų nėra: krapai, petražolės, salierai ir bazilikai tinka valgyti bet kada ir bet kokiais kiekiais. Galite gaminti salotas, tačiau jų gardinti majonezu, grietine ar aliejumi negalėsite. Derėtų naudoti citrinų sultis, obuolių actą, rūgpienį ar jogurtą. Druskos geriausia atsisakyti iš viso. Pagal norą galite valgyti kriaušes, obuolius, citrusinius vaisius, kivius, abrikosus, ananasus, nektarinus. Venkite vynuogių, persikų, slyvų, bananų. Meliono ir arbūzo galima, tačiau tik po 1 gabalėlį per dieną. Taip pat atsiminkite, kad vakarienė turėtų būti ne vėliau nei likus 3 valandoms iki miego.

Gėrimų racionas

Dietos metu teks atsisakyti įvairių vaisių sulčių. Tiek pirktinėse sultyse iš pakelių, tiek šviežiai spaustose yra itin daug fruktozės ir nereikalingų kalorijų. Vienintelės tinkamos gerti sultys yra agurkų ir salierų, arba burokėlių ir morkų. Mineralinio, negazuoto ar virinto vandens galite gerti kiek norisi, bet į gazuotus gėrimus teks nebežiūrėti. Negalima gerti jokių limonadų. Taip pat teks atsisakyti alkoholio. Turbūt daugumai kyla klausimas, kaip bus su daugelio mėgstama kava? Kavą gerti galėsite, tačiau negalima jos gardinti cukrumi ar riebia grietinėle, tiks nebent liesas pienas. Kava netgi naudinga lieknėjant, nes ji padeda deginti riebalus ir šalina skysčius iš organizmo. Tačiau kava irgi nevertėtų piktnaudžiauti neviršykite 2 puodelių per dieną. Per dieną rekomenduojama išgerti 2 – 2,5 litro skysčių (nesiskaičiuoja kava).

Šios dietos taisyklės nėra pačios laisviausios. Yra nemažai nurodymų, kurių turėsite laikytis, tačiau juk viskas dėl trokštamo tikslo! Tad su dideliu noru viskas tikrai įmanoma.