Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Iškrovos diena. Kaip laikytis iškrovos dienų?

Iškrovos dieta. Jau gana seniai yra žinomas faktas, kad iškrovos diena ne tik puikus būdas lieknėti, bet ir naudingas sveikatai metodas. Pateiksime kelis iškrovos dienų variantus, tad pasirinkite priimtiniausią ir pradėkite valyti organizmą lieknėdami!

Iškrovos dieną patartina daryti 1 kartą per savaitę.

Iškrovos dieta
Iškrovos dieta

Varškės diena

Reikia: 600 g liesos varškės, 2 puodelių nesaldintos arbatos su pienu, 60–100 g neriebios grietinės. Galite išgerti ir porą stiklinių erškėtuogių nuoviro. Padalinkite produktus į 6 dalis.

Receptas: Varškei su saldžiosiomis paprikomis (2 porcijoms) reikės: 100 g liesos varškės, 300 g paprikų, 30 g svogūno, 0,5 puodelio smulkintų svogūnų laiškų, kelių salotų lapų, maltų pipirų, druskos.

Morkų diena

Reikia: apie 0,5 kg žalių morkų, šaukšto medaus, arbatinio šaukštelio citrinų sulčių, arbatos be cukraus arba erškėtuogių nuoviro. Morkas smulkiai sutarkuokite, įmaišykite medaus, įlašinkite sulčių. Šias salotas valgykite pusryčiams, pietums ir vakarienei, per dieną išgerkite bent 3 litrus vandens.

Jeigu panorėsite laikytis morkų dietos 3 dienas, neteksite 3,5 kg. Valgykite minėtas salotas, tik kaskart pridėkite dar ir po vieną vaisių – obuolį, kivį apelsiną, greipfrutą ar bananą.

Grikių diena

Reikia: 700–800 g grikių, nesaldintos arbatos arba erškėtuogių nuoviro, negazuoto mineralinio vandens. Išvirkite grikius, padalinkite į porcijas ir suvalgykite per dieną. Taip pat išgerkite apie 2 litrus paprasto vandens.

Žuvies diena

Reikia: 650 g bet kokios neriebios žuvies, arbatos be cukraus arba žolelių nuoviro, negazuoto vandens. Žuvį išvirkite arba troškinkite garuose (be druskos). Padalinkite ją į 4–6 dalis ir per dieną suvalgykite.

Ryžių diena

Reikia: 350 g ryžių, saldžiosios paprikos arba morkos, erškėtuogių nuoviro. Išvirkite ryžius (druskos nedėkite), padalinkite į tris porcijas. Pusryčiams galite įberti žiupsnelį cinamono, pietums ir vakarienei – susmulkintos paprikos.

Sriubos diena

Išsivirkite 1,5–2 l daržovių sriubos (be mėsos). Pageidautina, kad jos pagrindą sudarytų kopūstai. Pavyzdys: nedidelis kopūstas, 6 vidutinio dydžio svogūnai, pomidorai (kiek norite), 2 žaliosios paprikos, 1 agurkas, 1 morka, sauja salierų. Sriubą valgykite visą dieną.

Sulčių diena

Išsispausite 1,4 l šviežiai išspaustų daržovių arba obuolių sulčių be cukraus. Galima pasidaryti ir kokteilį: obuolių ir morkų, arba kopūstų, morkų, špinatų. Sultis gerkite visą dieną pageidaujais kiekiais.

Pasninko diena

Pusryčiams tinkamiausia –  sorų košė su moliūgais, pietums – morkų ir kopūstų salotos, pavakariams – slyvų ir obuolių kompotas, vakarienei – šiek tiek virto moliūgo. Per dieną gerkite 2 litrus vandens, ir kiek norite žolelių arbatos.

Svarbu!

Iškrovų dienos draudžiamos besilaukiančioms ir krūtimi maitinančioms moterims, taip pat žmonėms sergantiems cukriniu diabetu ir lėtinėmis kepenų, skrandžio ar inkstų ligomis.