Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Greipfrutų dieta

Greipfrutų dieta tikrai patiks greipfrutų mėgėjams. Jau gana seniai yra žinoma, kad šie citrusiniai vaisiai padeda mesti svorį. O ši dieta atsirado jau gana seniai ir nepraranda populiarumo dešimtis metų. Tad kuo ji tokia ypatinga?

Greipfrutų dieta
Greipfrutų dieta

Griežtas greipfrutų valgiaraštis

Pagrindinis dietos principas – prieš kiekvieną valgį suvalgomas greipfrutas arba išgeriamos jo sultys. Egzistuoja keletas šios dietos variantų, tačiau veiksmingiausias būtent šis.

Klasikinis dietos variantas rekomenduoja sumažinti cukraus ir angliavandenių suvartojimą iki minimumo. Derėtų atsisakyti bulvių, ryžių, makaronų, baltos duonos. Vengti produktų, kuriuose daug baltymų ir riebalų – kiaušinių, kiaulienos ir kitos raudonos mėsos.  Prie greipfrutų su kievienu valgiu, dar rekomenduojama per dieną išgerti 8 stiklines vandens ir 1 puodelį kavos be cukraus.

Suvartojamų kalorijų kiekis neturėtų viršyti 800.

Greipfrutų dietos privalumai:

Didelis šios dietos privalumas nesportuojantiems: sportas jos laikantis nebūtinas, o rezultatai pasiekiami tik laikantis mitybos taisyklių.

Kol kas greipfrutų dietos privalumus medikai komentuoja taip: kadangi juose yra daug ląstelienos, tai padeda ilgiau išlaikyti sotumo jausmą bei išvengti alkio priepuolių.

Greipfrutų dietos trūkumai:

Medikai pabrėžia: staiga atsikratyti 5 kilogramų laikantis šios dietos nėra labai sveika. Grįžus prie įprastos mitybos kilogramai greitai vėl „atauga“.
Norint pasiekti ilgalaikių rezultatų geriau kūno svorį mažinti po truputį, keičiant gyvenimo būdą.
Be to, būtina žinoti, jog greipfrutai sąveikauja su tam tikrais vaistais, įskaitant mažinančiais cholestrolio kiekį ir kai kuriais, mažinančiais kraujo spaudimą. Jeigu juos vartojate, turite pasitarti su gydytoju dėl to, ar galite valgyti greipfrutus ar gerti jų sultis.

Patarimai:

  • Nevalgyti po šeštos valandos vakaro.
  • Jei vis dėlto jaučiate didžiulį alkį, galite suvalgyti tik greipfrutą.
  • Tarp pagrindinių valgymų, jei jausite alkį, išgerkite stiklinę kefyro, suvalgykite obuolį arba apelsiną.
  • Valgykite kas 5 valandas.
  • Venkite druskos, nes ji lėtina medžiagų apykaitą.
  • Įprastus padažus išbraukite, iš prieskonių rinkitės prieskonines žoleles.
  • Kartą per dieną galite palepinti save 1 šaukšteliu medaus.
  • Arbatą rinkitės tiktai žaliąją ir pageidautina ją pagardinti citrinos skiltele, o kavą gerkite šviežiai išvirtą/plikytą arba espresso. Negalimas joks cukrus, pienas ar grietinėlė.
  • Jei renkatės žuvį, laikinai pamirškite silkę ir skumbrę (Omega-3 vartokite kaip maisto papildus). Tinka konservuotas tunas savo sultyse.
  • Mėsą valgykite tik liesą.

Greipfrutų dietos dienos meniu pavyzdys: 

Pusryčiai: 1 greipfrutas arba jo sultys be saldiklių, 2 gabalėliai lieso kumpio (po 25 g), kavos arba arbatos puodelis (be cukraus).

Pietūs: 1 greipfrutas ir 250 g daržovių (geriausia žalių) salotų su citrinos sultimis, taip pat galima kava arba arbata.

Vakarienė: virta arba ant grotelių kepta mėsa (150 g žalios mėsos), 200 g žalių salotų su citrinos sultimis, žalioji arbata ir 1 greipfrutas, arba stiklinė natūralių jo sulčių. Galite arbatą pasaldinti šaukšteliu medaus.