Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Dieta „Minus 60”

Dieta "Minus 60"
Dieta „Minus 60”

 

Kalbama, kad sulieknėti įmanoma tik tiems, kas turi stiprią valią. O kaip elgtis tiems, kurie įgimtos stiprios valios neturi? Galite nebesibaiminti, atsirado metodika leidžianti valgyti viską, ką mėgsti ir mėgautis maistu. Nuo šiol, su dieta „Minus 60“ galima pasiekti geriausių rezultatų be daugybės draudimų ir apribojimų!

Stebinantys rezultatai

Anot dietos sumanytojos, kuri pati dietą sukūrė ir išbandė, įmanoma numesti net šešiasdešimt kilogramų. Jekaterina Mirinova besilaikydama šios dietos neteko 60 kg, nuo to ir kilo dietos pavadinimas. Ši dieta, kaip ir kitos, turi taisyklių, tačiau ne tokių sudėtingų, kaip kitos.

Pirmoji taisyklė – „Tinkamas nusiteikimas“

Kaip ir daugumoje dietų, nusiteikimas yra labai svarbus dalykas. Jei sumanėte imtis pokyčių, neatidėliokite jų pirmadieniui, pradėkite juos dabar pat. Neimkite savęs kaltinti dėl priaugto svorio ir pakitusios išvaizdos. Lieknėti pradėkite dėl savęs – tai geriausia motyvacija. Atsiminkite, kad atidėliojant ir ieškant pasiteisinimų taip ir nepradėsite keistis.

Antroji taisyklė – „Mitybos įpročių  pasikeitimas“

Visiškai kardinaliai pakeitus įpročius gali būti gana sunku. Viską darykite palaipsniui. Tai lyg mokymasis valgyti iš naujo – pamirškite didžiules lėkštes su kotletais ir bulvių koše. Mažinkite porcijas, o jums mėgstamus nesveikus produktus keiskite jų sveikais pakatalais, turinčiais panašų skonį. Taip save „apgaudinėkite“ ir netrukus organizmas pripras prie sveikesnio maisto, imsite ryškiau jausti skonį.

Trečioji taisyklė – „Žiūrėkite, kiek valandų“

Iki dvyliktos valandos dienos galima valgyti viską, ko tik norite. O nuo pietų prasideda tam tikri apribojimai: jokių aliejuje keptų produktų, o iki antros valandos patiekalus galima pagardinti šaukšteliu grietinės ar majonezo. Mėsos negalima valgyti su makaronais ar bulvėmis, garnyrui tinka ryžiai, grikiai, ar daržovės. Desertui puikiai tiks obuoliai, citrusiniai vaisiai, slyvos, kiviai, ananasai, arbūzas.

Vakarienė (iki 18h vakaro). Jokiu būdu negalima praleisti paskutinio valgymo. Vakarienei valgykite mėsą,  ryžius ar grikius su daržovėmis, varškę, ar jogurtą su vaisiais ar daržovėmis (išskyrus bulves, žirnius, kukurūzus, grybus, moliūgus, ankštines).

Pusryčiai – irgi būtini. Per juos draudžiama gerti kavą, arbatą ir vartoti cukrų.

Jei labai mėgstate šokoladą – pienišką pakeiskite juoduoju, su kuo daugiau kakavos. Garnyrui tinkamiausi grikiai ir ryžiai. Palaipsniui baltuosius ryžius keiskite rudaisiais ir laukiniais.

Balta duona galima tik pirmoje dienos pusėje, antroje dienos dalyje geriau išvis atsisakyti duonos gaminių. Galimi makaronai ir bulvės, tačiau jais nepiktnaudžiaukite.

Vandens gerkite tiek, kiek patiems norisi. Taip pat ir su druska.

Kam dieta netinka

Tiems, kurie trokšta tikslių nurodymų, o be jų nemoka maitintis. Taip pat nepatartina šios dietos laikytis tiems, kas pripratęs valgyti sočią ir didelę vakarienę.