Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Bananų dieta

Bananų dieta. Ar mėgstate bananus? Jei esate tikras bananų mėgėjas, ši dieta Jums bus tikras malonumas.

Bananų dieta
Bananų dieta | Bananų kaloringumas

Taip pat ši dieta unikali tuo, kad tinka net virškinimo problemų turintiems žmonėms. Bananų dieta naudinga ir sergant gastritu. JAV mokslininkai išaiškino, kad bananai stimuliuoja skrandžio sulčių atsinaujinimą ir tinkamą išsiskyrimą, saugantį vidinę skrandžio sienelę nuo pažeidimų. Gydytojai netgi rekomenduoja bananus, nes:

Juose yra vitaminų A ir B grupės, C, E, PP ir gausu mineralų, tokių kaip geležis, kalis, magnis, natris ir kalcis. Bananuose gana mažai riebalų, taigi jie padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Kadangi bananuose yra daug natūralaus cukraus, sacharozės, gliukozės bei fruktozės, nuo jų greitai pajusite sotumo jausmą.

Yra dviejų rūšių bananų dietos:

Pirmasis būdas trunka 3 – 4 dienas. Per jas atsikratysite apie 3 kilogramų.

 

Pirmojo bananų dietos varianto valgiaraštis:

3 bananai, 2 stiklinės neriebaus pieno. Paskirstykite jį į tiek dalių, kiek kartų esate įpratę valgyti. Jei esate alergiški pienui, naudokite 2% riebumo kefyrą. Galima paruošti bananų jogurtą: suplakti bananą su pienu arba kefyru. Galima gerti žalią arbatą be cukraus neribotais kiekiais.

Antroji dieta: paprastesnė, bet tokia pat efektyvi kaip ir pirmoji: Viena diena – vienas kilogramas. Dietos trukmė 3 – 7 dienos.

 

Bananų dietos dienos valgiaraštis:

Per dieną galima suvalgyti apie 1,5 kg bananų. Valgyti galima bet kada kai tik norite.  Žalią arbatą ir vandenį gerkite neribotais kiekiais. Dietos kaloringumas – 1300 kcal. Bananuose labai mažai baltymų, taigi nusprendus dietos laikytis 6 – 7 dienas, galite leisti sau suvalgyti du virtus kiaušinius.

 

Bananų dietos privalumai:

  • Trumpas laikotarpis, per kurį prarasite nemažai svorio;
  • Organizmas gaus pakankamą kiekį kalio, būtino darniai jūsų širdies veiklai;
  • Bananuose yra daug maistinių skaidulų (ląstelienos), kuri išvalo žarnyną, gerina virškinimo sistemos darbą;
  • Pagerėja odos būklė;
  • Normalizuojasi medžiagų apykaita.

Bananų dietos trūkumai:

  • Ši dieta yra gana drastiška, todėl norint jos laikytis, reikia nemažai valios.
  • Jeigu nemėgstate bananų, prieš imdamiesi šios dietos, gerai pagalvokite, ar galėsite jos laikytis. Na, o jeigu mėgstate – po dietos greičiausiai dar ilgai negalėsite jų valgyti.

Nepaisant visko, dar vienas svarbus bananų pliusas yra gliukozės, kuri gerina nuotaiką, gausa. Ne veltui bananas dar vadinamas natūraliu antidepresantu!