Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Prancūziška dieta

Prancūziška dieta
Prancūziška dieta

Prancūziška dieta – paplitusi visame pasaulyje kaip itin efektyvi. Tačiau galima sakyti, kad ji skirta ne kiekvienam. Jos laikytis galės tik labai disciplinuotas ir ryžtingas žmogus. Jos racionas labai skurdus, o jos trukmė net dvi savaitės. Tačiau jei turite pakankamai valios – ši dieta jums puikiai tiks, nes galima atsikratyti net 8 kilogramų!

Dietos ypatybės

Dietos kaloringumas 1500 kcal. Kilogramai ima tirpti tada, kai trūkstamų angliavandenių ir riebalų organizmas pasiima iš sukauptų riebalų. Jūsų racioną sudarys neriebi mėsa, paukštiena, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai, žuvis, vaisiai ir daržovės ir skrebučiai. Teks atsisakyti druskos, cukraus, alkoholio, konditerijos gaminiai. Savaime aišku, kad kaip ir laikantis bet kokios kitos dietos, patartina pasikalbėti su šeimos gydytoju ir gauti jo leidimą. Prancūziška dieta netinka jums, jei sirgote ar vis dar sergate skrandžio, inkstų ar širdies ligomis. Ši dieta tiks tik stiprios sveikatos žmogui, nes jos racionas nėra 100 procentų sveikai subalansuotas.

Dietos racionas

1 DIENA

Pusryčiai: kava be cukraus. Pietūs: pomidoras, 2 kietai virti kiaušiniai ir salotų lapai. Vakarienė: 100 g neriebios virtos jautienos ir kelių salotų lapų.

 2 DIENA

Pusryčiai: kava be cukraus ir riekelė skrudintos duonos. Pietūs: 100 g virtos jautienos. Vakarienė: 100 g virtos vištienos krūtinėlės ir keli salotų lapai.

3 DIENA

Pusryčiai: kava be cukraus ir riekelė skrudintos duonos. Pietūs: viena morka, kepta ant alyvuogių aliejaus, pomidoras ir mandarinas. Vakarienė: salotos iš 100 g virtos dešros, 2 kietai virtų kiaušinių ir poros salotų lapų.

 4 DIENA

Pusryčiai: kava be cukraus ir riekelė skrudintos duonos. Pietūs: vidutinio dydžio morka, 100 g varškės sūrio, virtas kiaušinis. Vakarienė: apelsinas ir stiklinė kefyro.

5 DIENA

Pusryčiai: vidutinio dydžio šviežia morka su citrinos sultimis. Pietūs: pomidoras ir 100 g virtos lašišos. Vakarienė: 100 g virtos jautienos.

 6 DIENA

Pusryčiai: kava be cukraus. Pietūs: 100 g virtos vištienos ir keli salotų lapai. Vakarienė: 100 g virtos jautienos.

7 DIENA

Pusryčiai: žalioji arbata be cukraus. Pietūs: 100 g virtos jautienos, apelsinas. Vakarienė: 100 g virtos vištienos.

8 DIENA

Pusryčiai: kava be cukraus. Pietūs: pomidoras, 2 kietai virti kiaušiniai ir keli salotų lapai. Vakarienė: 100 g neriebios virtos jautienos ir poros salotų lapų.

 9 DIENA

Pusryčiai: kava be cukraus ir riekelė skrudintos duonos. Pietūs: 100 g virtos jautienos. Vakarienė: 100 g virtos kalakutienos ir pora salotų lapų.

10 DIENA

Pusryčiai: kava be cukraus ir riekelė skrudintos duonos. Pietūs: vidutinio dydžio morka, kepta ant alyvuogių aliejaus, 100 g varškės sūrio, vidutinio dydžio apelsinas. Vakarienė: 100 g virtos jautienos, 2 kietai virtų kiaušiniai ir keli salotų lapai.

11 DIENA

Pusryčiai: kava be cukraus ir riekelė skrudintos duonos. Pietūs: vidutinio dydžio morka, 100 g varškės sūrio, vienas keptas kiaušinis. Vakarienė: obuolys ir stiklinė kefyro.

12 DIENA

Pusryčiai: vidutinio dydžio morka su citrinos sultimis. Pietūs: pomidoras ir 100 g virtos žuvies. Vakarienė: 100 g virtos jautienos.

13 DIENA

Pusryčiai: kava be cukraus. Pietūs: 100 g virtos vištienos ir keli salotų lapai. Vakarienė: 100 g virtos kalakutienos

14 DIENA

Pusryčiai: žalioji arbata be cukraus. Pietūs: 100 g virtos jautienos ir mandarinas. Vakarienė: 100 g virtos žuvies.

Dar šiek tiek informacijos

Prancūziškoje dietoje nėra skysčių apribojimų. Jos laikantis drąsiai galima mėgautis mineraliniu vandeniu, įvairiomis arbatomis ir kava. Kadangi dietos valgiaraštis nepilnavertiškas – teks gerti nemažai skysčių, kad nejaustumėte didžiulio alkio.