Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Maistas ir spalvos: kaip jos veikia mūsų savijautą?

Spalvingas maistas
Spalvingas maistas

Ar susimąstėte, kad maistas, kurį valgome ir netgi kambario, kuriame valgome spalva gali lemti mūsų savijautą? Turbūt nevalingai esate pajutę, kad apetitas didesnis valgant tam tikros spalvos produktus keičiasi savijauta ir nuotaiką?  Kiekviena spalva mums sukelia kitokius jausmus ir potyrius netgi galinčius padėti lieknėjant ir gerinant savijautą. Taigi, kaip mūsų savijautą ir apetitą veikia spalvos?

Raudona spalva

Raudona spalva – suteikianti daugiausiai malonumo. Ji vilioja, žadina apetitą, yra susijusi su artumo jausmu, malonumais, energija. Ši spalva tonizuoja, kelia nuotaiką ir aktyvina organizmo funkcijas. Gerina maisto medžiagų pasisavinimą, šildo ir stiprina kraują. Tad raudonos spalvos maistas suteikia daug gerų jausmų, padeda virškinimui ir skatina energingumą. Tad norint įgyti energijos patartina valgyti braškes, avietes, raudonus obuolius, paprikas, pomidorus, vyšnias, arbūzus, raudonas vynuoges, granatus, burokėlius ir kitus rausvo atspalvio produktus. Jei nesinori valgyti, gali padėti raudona lėkštė, ar raudonos kambario sienos.

Žalia spalva

Žalia spalva asocijuojasi su gamta, sveikata ir ramybe. Žalia spalva veikia raminančiai, teigiamai nuteikia. Žaliose daržovėse ir vaisiuose yra gausiu liuteino, kuris veikia panašiai kaip antioksidantai: saugo nuo onkologinių ir širdies ligų, stiprina regėjimą. Vien žiūrint į  žalią spalvą apima ramybė, stiprėja vegetacinė ir nervų sistema, slopinamas stresas. Jei dažnai jums sunku nusiraminti, perdažykite kambarį žaliai, o į racioną įtraukite kuo daugiau žalios spalvos vaisių ir daržovių – jos padės sumažinti jaučiamą įtampą, sumažins stresą. Puikiausiai tinkami: agurkai, brokoliai, žali obuoliai, kriaušės, salotos, kiviai, cukinijos, kopūstai, artišokai, žirniai, avokadai ir dar daug kitų itin organizmui naudingų vaisių ir daržovių.

Geltona spalva

Labiausiai protinę veiklą skatinanti spalva – geltona. Ji ne tik skatina galvoti, bet ir ramina nervus. Jei aplankė prasta nuotaika, ar ją jaučiate dažnai, retai juokiatės – geltonos spalvos maistas puikus pasirinkimas. Jie ne tik pakels nuotaiką, bet ir pagerins virškinimą, limfos tekėjimą. Geltonos spalva padeda susikoncentruoti, skatina kūrybingumą, žadina talentus, skatina bendravimą. Ant stalo visada turėtų būti geltonos spalvos vaisių – citrinų, bananų, ananaso, ar meliono. Puikus energijos šaltinis gali būti ne tik vaisiai ir daržovės, bet ir kitas geltonos spalvos produktas – makaronai. Pasirinkus kietagrūdžių kviečių makaronus, jie puikiai pakels energingumą ir nuotaiką.

Oranžinė spalva

Oranžinės spalvos daržovės ir vaisiai pasižymi organizmą stiprinančiu poveikiu, taip pat gerina kraujotaką, virškinimą. Taip pat oranžinė spalva šildo, didina fizinį ir protinį aktyvumą. Jei praradote gyvenimo džiaugsmą ar optimizmą, pabūkite oranžinės spalvos kambaryje ir suvalgykite apelsiną. Taip pat oranžinė spalva gelbsti, jei jaučiatės vieniši. Spalvų psichologai teigia, kad oranžinės spalva ir tokios spalvos maistas maitina kūną ir sielą. Pavyzdžiui, morkose esantis beta karotinas – itin veiksmingas antioksidantas, valantis organizmą. Taip pat oranžinę spalvą rekomenduojama pasitelkti dingus apetitui.

Mėlyna spalva

Mėlyna spalva – atpalaiduoja ir ramina. Šios spalvos daržovėse ir vaisiuose gausu augalinių pigmentų, kurie padeda stiprinti širdies veiklą, gerina regėjimą, šalina skysčių perteklių organizme. Jei organizmas nusilpęs, suprastėjo regėjimas ir streikuoja nervų sistema, įtraukite į racioną mėlynių, juodųjų serbentų, mėlynųjų vynuogių, slyvų. Šios spalvos pigmentai pasižymi nervus raminančių, nervus stiprinančių savybių visuma. Tačiau per daug mėlynos spalvos kelia melancholiją ir liūdesį. Taip pat mėlyna spalva slopina apetitą, tad jei norite suvalgyti mažiau, valgykite iš mėlynų indų.

Kiekviena spalva mums ką nors reiškia ir kiekvieną veikia skirtingai. Tad pasitelkę spalvas, tyrinėkite savo pojūčius ir pamatę, kas jums veiksmingiausia apsupkite savo kasdienybę mylimiausiomis spalvomis!