Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Apelsinų dieta

Apelsinų dieta
Apelsinų dieta

Apie citrusinių vaisių naudą galima būtų kalbėti ištisas valandas, tačiau daugžodžiauti neverta. Visiems žinoma, kad apelsinuose gausu vitaminų, taip pat fosforo, kalcio, magnio, geležies. Šie oranžiniai vaisiai gerai veikia virškinimą, endokrininę sistemą, gerina širdies darbą ir nervų sistemos veiklą. Apelsinai netgi spartina medžiagų apykaitą, malšina alkį. O turbūt svarbiausias aspektas yra tas, kad apelsinai padeda lieknėti!

Dietos ypatumai

Pirmasis kriterijus laikantis šios dietos – turite mėgti apelsinus. Juk jums teks juos valgyti tris dienas nemažais kiekiais, tad savęs kankinti nemėgstamu maistu nevertėtų. Tačiau iš esmės, šios dietos laikytis nėra sudėtinga. Kasdienį valgiaraštį sudarys trys pagrindiniai valgiai, tačiau visų valgių metu turėsite suvalgyti reikiamą kiekį apelsinų. Ši dieta ne tik padės sulieknėti,  bet ir aprūpins organizmą vitaminais ir mikroelementais.

Pirma savaitė

Pirmąją savaitę kasdien valgykite po kilogramą apelsinų, du kiaušinius (be nieko) ir būtinai išgerkite po du litrus vandens. Pirmomis dietos dienomis bus sudėtingiausia, nes organizmas turės priprasti prie gana neįprasto jam režimo. Pradžioj bus gana sunku, nes norėsis valgyti ko nors daugiau, bet po truputėlį didžiulis apetitas dings ir imsite efektyviai lieknėti.

Antra savaitė

Antrąją savaitę valgomo maisto kiekis dar sumažėja – reikės valgyti kilogramą apelsinų ir gerti du litrus vandens. Jei vis dėlto tai bus per sunku, galite valgyti grikių košės be druskos ir sviesto. Grikius pamerkite iš vakaro, o iš ryto pakaitinkite ir valgykite tiek, kiek jums norisi.

Trečia savaitė

Trečia savaitė panaši į antrąją, tačiau trečiosios savaitės meniu papildomas šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Jų valgymas neribojamas. Besilaikantieji šios dietos teigia numetę 2 arba 2 kilogramus per savaitę. Nepabandę dietos nesužinosite, ar ji jums tinkama.

Apelsinų dieta leidžia per tris savaites atsikratyti net iki 10 kilogramų antsvorio. Apelsinų dietos režimas yra gana griežtas ir nesubalansuotas, tad jei nuspręsite, šios dietos laikytis, būtinai pasikonsultuokite su savo gydytoju, kad nesukeltumėte sau sveikatos problemų.