Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Organizmo valymas: būdai ir taisyklės

Organizmo valymas
Organizmo valymas

Vis dažniau girdime, kad reikia valyti organizmą. Juk nuo netinkamo gyvenimo būdo, neracionalios mitybos ar patiriamų stresų mūsų organizmas užsiteršia įvairiausiais toksinais, šlakais ir kitomis nenaudingomis medžiagomis. Kai pristingame jėgų, dažniausiai kaltiname darbą, miego trūkumą ar stresą, ir tai yra tiesa. Dėl visų šių dalykų prastėja savijauta, taigi ateina metas valyti organizmą. Kaip tai padaryti?

Kelios taisyklės prieš pradedant valyti organizmą

Valykite organizmą natūraliai. Pirmiausiai subalansuokite savo mitybą: valgykite kasdien tuo pačiu metu, prieš miegą pasistenkite nevalgyti. Likus pusvalandžiui iki valgio, rekomenduojama išgerti stiklinę vandens: tai padeda pasišalinti toksinams. Vartokite daugiau vaisių ir daržovių, atsisakykite saldumynų – bandelių, pyragų, sausainių ir saldainių. Vietoje cukraus į arbatą įsidėkite medaus. Valgykite liesą nekeptą mėsą, žuvį (geriausia ruoštą garuose). Prieš pradedant valyti organizmą, pagalvokite apie organus, kurie yra atsakingi už toksinų šalinimąsi. Tokią funkciją atlieka mūsų oda ir gleivinės, kadangi jose yra prakaito, riebalinių ir ašarų liaukų. Žarnynas dalyvauja ne tik virškinimo produktų šalinimo procese, bet ir padeda įsiurbti į kraują įvairias medžiagas. Kepenys toksinus neutralizuoja, aktyviai dalyvauja virškinimo normalizavimo procesuose.

Kokiems žmonėms reikia valyti organizmą?

Jums galima valyti organizmą, jei esate: vyresnis (-ė) nei 30 metų, turite antsvorio, turite probleminę odą, linkusią į aknę ar alergijas, jums kyla bėdų dėl virškinimo, šlapimo šalinimo, turite nusilpusį imunitetą, dažnai sergate peršalimo ligomis, kenčiate nuo didžiulio streso, neurozės, nemigos, dirglumo. Jei sergate kokiomis nors virškinamojo trakto ligomis, organizmą valyti galite tik pasitarę su gydytoju.

Keli organizmo valymo būdai

Išbandykite organizmą valančią arbatą. Jums reikės:  100 g beržų pumpurų, 100 g ramunėlių, 100 g jonažolių. Valgomąjį šaukštą gautos arbatos užpilkite 500 mililitrų vandens ir 20 min. palikite, kad pritrauktų. Praėjus nurodytam laikui, perkoškite arbatą. Gerkite ją prieš miegą ir paskui nieko nevalgykite, negerkite. Ryte šios arbatos gerkite likus 20 min. iki valgymo.

Gerkite morkų sultis: ryte prieš valgį išgerkite stiklinę morkų sulčių su lašeliu alyvuogių aliejaus. Morkos ne tik suteiks organizmui vitamino A, kuris naudingas ir plaukams, nagams, odai, bet ir valo kepenis ir kraują nuo toksinų. Tačiau su morkų sultimis jauskite ribas – jų padauginus gali sustreikuoti žarnynas.

Valykite organizmą burokėliais. Kasdien suvalgykite po pusę virto tarkuoto burokėlio. Geriausia, jeigu prieš tai burokėlį sumaišysite su šaukšteliu alyvuogių aliejaus. Valgykite burokėlius tuščiu skrandžiu. Suvalgius burokėlius, po 5–10 min. patartina suvalgyti 1 obuolį.

Nors organizmo valymas nėra pats maloniausias užsiėmimas, tačiau jis neabejotinai reikalingas jūsų organizmui ir darniam jo funkcionavimui. Juk besikaupiantys toksinai blogina sveikatą, savijautą ir apskritai gyvenimo kokybę. Tad nesibaiminkite ir valykite savo vidų, tuomet efektas pasimatys ir išorėje – ne tik jausitės, bet ir atrodysite geriau.