Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Košių dieta

Košių dieta
Košių dieta

Košių dieta puikiai tinkama ne tik lieknėjimui, bet ir organizmo valymui. Košės pasotina ir naudingomis medžiagomis papildo organizmą, šalina toksinus, o svarbiausia – efektyviai ir greitai tirpdo nepageidaujamą svorį. Yra įvairių dietos variantų, tačiau labiausiai paplitusi keturių košių dieta, kurios metu 10 dienų reikia valgyti sorų, grikių, ryžių ir kviečių kruopas.

Dietos ypatybės

Kaip ir minėta pradžioje – dešimt dienų valgysite įvairias košes. Jos turi būti nuplautos, ar mirkytos ir virtos tik vandenyje be druskos, pieno. Jokių būdu negalima jų gardinti sviestu. Košė turi būti kuo mažiau suvirusi, sausesnė. Geriausia košių dietoje, kad suvalgomos košės kiekis nėra ribojamas. Vos tik pajutus alkį galima iš karto suvalgyti pasirinktos košės. Tokiu būdu bus valomas organizmas. Taigi suplanavę košių dietą, jų turite turėti visada – einat į darbą, į svečius ar važiuojant į kelionę. Laikantis šios dietos nepatartina badauti ar peralkti. Gana neįprasta dietos taisyklė – tai, kad reikia stengtis kuo rečiau gerti vandenį. Geriausia tai daryti valandą prieš maistą, ar valanda po jo. Labai svarbu prieš laikantis dietos tinkamai save nuteikti, nes gali būti gana sunku valgyti vien košes. Dėl negaunamų maistinių medžiagų gali atsirasti silpnumas, galvos skausmas, gailestis sau ir prasta nuotaika. Tačiau turėkite omenyje, kad tai valantis organizmą gana normali reakcija.

Dietos meniu

Iš tiesų, šios dietos meniu gana skurdus, nes nėra papildytas jokiais kitais produktais, išskyrus košes. Valgykite košes, nusistatę, kokią dieną kokiai košei skirsite. Pavyzdžiui, galite 2 dienas valgyti grikius, kitas dvi dienas sorų, ateinančias dvi ryžius, o po jų – kviečius, o paskutines dvi dar dvi pasirinktas košes. Iš esmės, nėra didelio skirtumo kada ir kokias košes valgysite, nes visos jos lygiai tokios pat naudingos ir valančios iš organizmo toksinus. Taip pat turite gerti vandenį – apie pusantro litro kasdien. Jei valgyti vien košes pasidarė sunku, galite suvalgyti morką ar obuolį per priešpiečius ar kelias vynuoges pusryčiams.

Ši dieta nėra pati lengviausia, nes racionas labai ribotas. Atminkite, kad valant organizmą košėmis, jūs leidžiate ląstelėms įsisavinti daug mikroelementų. Todėl mikroelementų balansas ląstelėse atsistato ir leidžia organizmui dirbti pilnavertiškai. Tad košių dieta – puikiai tinkama organizmo valymui. Jos laikantis galite numesti apie 6 kg.