Nori numesti svorį? – pirma mityba ir tik tada sportas | Mitybos planas
Asmeninis mitybos planas

Kopūstų sriubos dieta

Jau nuo seno yra žinoma apie kopūstų teikiamą nauda.

Kopūstų dieta
Kopūstų dieta

Kopūstai ne tik sveiki žarnynui ir pilni daugybės vitaminų, bet ir stiprina imunitetą ir padeda lieknėti. Kopūstai taip pat yra viena daržovių, kurios degina riebalus. Tiksliau kalbant, organizmas išdegina daugiau energijos virškindamas kopūstą, nei jos gauna iš šios daržovės.  Taigi kopūstų dieta yra viena populiariausių dėl didelio savo veiksmingumo. Atsakingai jos laikantis per savaitę galima atsikratyti net 5 kg. Kopūstų dietos esmė – visą savaitę valgyti namuose paruoštą kopūstų sriubą savo meniu papildant kitais mažai kaloringais patiekalais. Kopūstų sriuba turi nedaug kalorijų, o visi kiti rekomenduojami produktai yra turintys organizmui reikalingų medžiagų ir ląstelienos.

Kopūstų sriubos receptas

Kopūstas, pomidorų tyrė, svogūnai, svogūnų laiškai, paprika, morka, salieras, ropė, prieskoniai (pagal skonį), taip pat galima sriubą pagardinti šaukšteliu liesos grietinės.

Geriausia išsivirti nemažą puodą. Virti kopūstai degina riebalus, todėl kopūstas turi užimti apie 80-90 procentų visų daržovių masės. Geriausia yra tai, kad jos galima valgyti tiek, kiek tik  norisi, visada, kada atsiranda alkis. Nuo antros dienos galima pradėti valgyti vaisius, bei kitokias daržoves, nei yra sriuboje, tačiau kiekis turėtų būti nedidelis. Galima suvalgyti liesos baltos mėsos (apie 120g), bet ne anksčiau nei 5 dietos dieną. Svarbu tarp valgymų pakankamai gerti, tačiau tik vandenį arba vandenį sumaišytą su trupučiu grynų sulčių (be pridėtinio cukraus). Laikytis dietos patartina 7 dienas, o ilgiau jos laikytis nepatartina dėl galimo vitaminų ir mineralų stygiaus.

Kopūstų sriubos Dietos privalumai

Kopūstų sriubos dietos verta laikytis, jei iki tam tikro renginio (vestuvių, gimtadienio) arba savo atostogų norite greitai atsikratyti svorio. Jos užteks laikytis vos 7 dienas, o rezultatus pamatysite itin greitai, negana to, laikydamiesi šios organizmą valančios dietos, apsirūpinsite itin būtinu vitaminu C ir antioksidantais, kurių gausu kopūstuose.

Kopūstų sriubos Dietos trūkumai

Vis dėlto yra ir neigiamų šios dietos pusių. Daugelio kritikų teigimu, laikantis kopūstų sriubos dietos, iš kūno pašalinami ne riebalai,o tik skysčiai, dėl ko kilogramai yra linkę grįžti. Anot sveikos gyvensenos eksperto Scotto Laidlerio, laikantis šios dietos patartina stebėti savo būseną, kadangi jos metu suvartojama labai nedaug kalorijų, taigi gali atsirasti nuovargis ir silpnumas. Dėl što nepatariama besilaikantiems šios dietos užsiimti aktyvia fizine veikla ir patariama ją atidėti laikotarpiui po dietos, kad papildomi kilogramai nesugrįžtų.

Šios dietos geriau nesilaikyti ilgiau kaip 7 dienas, nes taip organizmą pernelyg išvarginsite ir neaprūpinsite jo baltymais, kurie yra būtini normaliam organizmo funkcionavimui. Na, o jei vis tiek ryšitės šia dieta bandyti atsikratyti papildomo svorio, tuomet patariama bent retkarčiais prie sriubos suvalgyti nedidelę riekelę ruginės pilno grūdo duonos.